KONTAKT

LINKI

URODZINY DZIECI

MATP

PUBLIKACJE

FILMY
Aktualności 2017/2018

Nakrętkomania - nakręć sie na pomaganie

W naszym Ośrodku z inicjatywy Pani Agnieszki Sawickiej akcja Nakrętkomania dla Laury.

26.03.2018r - Warsztaty pt.: „Wielkanocny zajączek”

26 marca p. Edyta Labza przygotowała warsztaty pod tytułem: „Wielkanocny zajączek” w których wzięła udział klasa edukacyjno – terapeutyczna z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr. 23 im. ks. prof. J. Tischnera w ramach projektu integracyjnego „Przedświąteczne odwiedziny”.

 - Zobacz galerię zdjęć.

26.03.2018r - Życzenia Wielkanocne

16.03.2018r - Udział w Lokalnym Dniu Treningowym Olimpiad Specjalnych -Wyry

 - Zobacz galerię zdjęć.

06.03.2018r - Udział w przedstawieniu pt.: "Kozucha kłamczucha"

Dnia 6 marca w ramach współpracy z Biblioteką Publiczną nr 2 podopieczni naszego ośrodka po raz pierwszy mieli okazję zobaczyć teatr cieni. Udział w przedstawieniu pt.: "Kozucha kłamczucha" zorganizowały Małgorzata Pastuszka oraz Ewelina Magdziorz. Celem była integracja z dziećmi z Przedszkola nr 23 oraz ze środowiskiem lokalnym. Chociaż całe spotkanie trwało godzinę, to można było zauważyć pozytywne relacje między dziećmi i empatyczną postawę przedszkolaków.

 - Zobacz galerię zdjęć.

22.02.2018r - Udział w Regionalnym Dniu Treningowym Olimpiad Specjalnych -Żory

 - Zobacz galerię zdjęć.

13.02.2018r - Bal karnawałowy

W ostatni dzień karnawału w naszym ośrodku odbył się bal. Jak co roku bawiliśmy wspaniale, o czym świadczą uśmiechy na twarzach naszych dzieci.

 - Zobacz galerię zdjęć.

25.01.2018r - Kolędowanie

W ośrodku odbyło się wspólne kolędowanie z grupą uczniów z SPS 23 im. J.Tischnera w Jastrzębiu-Zdroju. Dziękujemy za wizytę i zapraszamy za rok!

 - Zobacz galerię zdjęć.

22.12.2017r - Spotkanie opłatkowe

 - Zobacz galerię zdjęć.

14.12.2017r - Jasełka Bożonarodzeniowe

Jak co roku, tradycyjnie w naszym ośrodku odbyły się jasełka. Tym razem były to "Jasełka po śląsku". Wśród gości byli rodzice, opiekunowie prawni naszych podopiecznych, siostry ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości oraz zaprzyjaźniony z nami ksiądz proboszcz z parafii NSPJ Antoni Pudlik. W prawdziwie rodzinnej i ciepłej atmosferze przeżywaliśmy cud narodzin Jezusa Chrystusa.

 - Zobacz galerię zdjęć.

06.12.2017r - Wizyta św. Mikołaja

W godzinach popołudniowych naszych podopiecznych odwiedził św. Mikołaj w asyście aniołów, oraz Pani Anny Hetman-prezydent Jastrzębia-Zdroju. Wszystkie dzieci i cały personel ZLO oraz nauczyciele zostali obdarowani drobnymi upominkami.

 - Zobacz galerię zdjęć.

04.12.2017r - Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

W poniedziałek 4 grudnia na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach po raz drugi obchodzono "Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych". Wydarzenie zostało zorganizowane przez Koło Naukowe Pedagogów w formie warsztatów plastycznych. W zajęciach wzięli udział nasi podopieczni oraz uczniowie szkół i ośrodków z Cieszyna i okolic. W ramach spotkania uczestnicy wykonywali ozdoby świąteczne. Wydarzenie wzbogacił występ Chóru Niemego i międzywydziałowego zespołu FOLKUŚ.

 - Zobacz galerię zdjęć.

18.10.2017r - Jesienny spacer do naszego ogrodu

Jesienny spacer do naszego ogrodu

 - Zobacz galerię zdjęć.

16.10.2017r - Różaniec z Ojcem Świętym

Różaniec z Ojcem Świętym

 - Zobacz galerię zdjęć.

03.10.2017r - Zajęcia otwarte pt. "Pożegnanie lata, powitanie jesieni"

Tego dnia odbyły się w naszym Ośrodku zajęcia otwarte pt. "Pożegnanie lata, powitanie jesieni". Głównym celem tych zajęć była integracja naszych podopiecznych. Panie, które przygotowały zajęcia zabrały uczestników w piękny i ciekawy świat pełen kolorów, smaków, zapachów i dźwięków jesieni.

 - Zobacz galerię zdjęć.

02.10.2017r - Spacer do Solanek

Spacer do Jastrzębskich Solanek

 - Zobacz galerię zdjęć.

02.10.2017r - Wyjazd do Parku Sensorycznego w Rydułtowach

Korzystając z pięknej jesiennej pogody kilkoro naszych wychowanków wraz ze swoimi opiekunami pojechało do Parku Sensorycznego w Rydułtowach. Ciekawie spędzili tam czas spacerując w cudownie bajkowej scenerii kolorowych drzew, traw, zapachu ziół. Dzieci najbardziej zainteresowała widowiskowa fontanna, a także ogromne instrumenty, z których mogły z pomocą swoich opiekunów wydobywać dźwięki.

 - Zobacz galerię zdjęć.

21.09.2017r - Obchody 10-lecia NORW

Dzień ten był dla nas wyjątkowy, ponieważ świętowaliśmy Jubileusz 10-lecia istnienia naszego ośrodka. Obchody ropoczęły się uroczystą Mszą św. w Kościele p.w. Najświętszego Serca Jezusa, której przewodniczył i homilię wygłosił Biskup Jan Wątroba. Po Mszy św. Udaliśmy się do restauracji przy Hotelu „Dąbrówka”. Tam podczas części oficjalnej powitaliśmy zaproszonych gości m.in. Biskupa Jana Wątrobę, Panią Prezydent Annę Hetman, Siostrę Prowincjalną Blandynę, Teresę Wala, zaprzyjaźnionych z nadzą placówką Księży, przedstawicieli Kuratorium Oświaty z Rybnika, Dyrektorów placówek Oświatowych w Jastrzębiu, delegację ze ZLO „BETLEJEM”, wszystkich przyjaciół naszego Ośrodka oraz Siostry ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości, które przyjechały do nas z różnych miast. Był czas na podziękowania, gratulacje, a także krótki występ, w którym wzięli udział Nasi podopieczni. Goście mogli również obejrzeć film pokazujący pracę w naszym Ośrodku, ale przede wszystkim możliwości i uśmiechy naszych wychowanków. Były łzy wzruszenia i radość. Następnie Goście zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek.

 - Zobacz galerię zdjęć - część 1.

 - Zobacz galerię zdjęć - część 2.

 - Zobacz galerię zdjęć - część 3.

10.09.2017r - Jastrzębskie Dni Promocji Zdrowia

Już poraz kolejny wzięliśmy udział w Jastrzębskich Dniach Promocji Zdrowia w Parku Zdrojowym. Nasi podopieczni ze swoimi opiekunami spędzili czas na świeżym powietrzu, blisko natury. Opiekunowie skorzystali z wielu porad dotyczących zdrowego stylu życia.

 - Zobacz galerię zdjęć.

30.08.2017r - Msza na rozpoczęcie roku szkolnego

30.08.2017r odbyła się się rozpoczynająca nadchodzący rok szkolny 2017/2018. Podczas Eucharystii odbył się również chrzest św. naszej wychowanki Mireli.

 - Zobacz galerię zdjęć.

20.06.2017r - Msza na zakończenie roku szkolnego

Wszyscy pracownicy NORW uczestniczyli w Mszy św. na zakończenie roku szkolnego 2016/2017 dziękując Bogu za dary i łaski w minionym roku szkolnym.

 - Zobacz galerię zdjęć.

01.06.2017r - Dzień Rodziny

1 czerwca w naszym ogrodzie odbył się festyn z okazji Dnia Rodziny. Nasi wychowankowie wraz ze swoimi rodzinami i opiekunami prawnymi przenieśli się w świat bajek. Były zabawy muzyczne, kalambury, karaoke, zabawy sportowe i plastyczne. Był również czas na zdjęcia w wesołej fotobudce i wspólny poczęstunek. Tego dnia pogoda nam dopisała i wszyscy dobrze się bawili.

 - Zobacz galerię zdjęć.

28.05.2017r - Udział w biegu kobiet w Jastrzębiu-Zdroju

Udział w biegu kobiet w Jastrzębiu-Zdroju.

 - Zobacz galerię zdjęć.

09.05.2017r - Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną
w Cieszynie

W ramach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną nasi podopieczni na zaproszenie Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie uczestniczyli w warsztatach pt. "Służby Mundurowe".

 - Zobacz galerię zdjęć.

07.05.2017r - Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej

Jak co roku uczestniczyliśmy w imprezie plenerowej z okazji Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej w Parku Zdrojowym. W trakcie imprezy można było obejrzeć stoisko naszego ośrodka i zapoznać się z jego działalnością. Na wszystkich przybyłych do Parku czekało wiele atrakcji, między innymi występy artystyczne dzieci niepełnosprawnych, malowanie twarzy, robienie biżuterii, gry i zabawy dla najmłodszych.

 - Zobacz galerię zdjęć.

05.04.2017r - Zajęcia otwarte

W dniu 05.04.2017 w godzinach przedpołudniowych odbyły się zajęcia otwarte pt:,,Witaj Wiosno" przeprowadzone przez Panią Annę Serafin. Głównym celem zajęć było powitanie wiosny poprzez wszystkie zmysły oraz pobudzenie aktywności dzieci poprzez pracę z żywiołem. Odbyły się zabawy muzyczne o tematyce wiosennej oraz prezentacja żywiołów. Na koniec zajęć dzieci wspólnie sadziły wiosenne kwiaty w doniczce oraz je podlewały.

 - Zobacz galerię zdjęć.

31.03.2017r - Droga Krzyżowa

W popołudniowy piątek cała Kadra Pedagogiczna wzięła udział w Drodze Krzyżowej.

 - Zobacz galerię zdjęć.

21.03.2017r - Sprawozdanie z obchodów pierwszego dnia wiosny.

Dnia 21 marca 2017r przywitaliśmy wiosnę. W ramach integracji ze środowiskiem lokalnym, nasi podopieczni wraz z nauczycielami brali udział w barwnym korowodzie, który przeszedł ulicami naszego miasta.
Pani Małgorzata Pastuszka, która zorganizowała całą imprezę, do korowodu zaprosiła dzieci z Przedszkola nr 3 w Jastrzębiu Zdroju, by wspólnie z nimi móc świętować nadejście wiosny. Uwieńczeniem naszego marszu był montaż muzyczno- słowny w wykonaniu przedszkolaków oraz zajęcia plastyczne o tematyce wiosennej przeprowadzone w bibliotece. Na pożegnanie dzieci wspólnie obdarowały się ręcznie wykonanymi upominkami oraz słodkościami.

 - Zobacz galerię zdjęć.

23.02.2017r - Bal Karnawałowy

Bal Karnawałowy.

 - Zobacz galerię zdjęć.

05.01.2017r - Kolędowanie

05 stycznia gościliśmy w naszym ośrodku grupę uczniów wraz z zespołem muzycznym z Zespołu Szkół nr 10 im. Józefa Tischnera. Spędziliśmy wyjątkowy czas na wspólnym kolędowaniu.

 - Zobacz galerię zdjęć.