URODZINY DZIECI

FILMY
Aktualności 2015/2016

24.06.2015r - Msza na zakończenie roku szkolnego 2014-2015

W dniu 24 czerwca odbyła się msza na zakończenie roku szkolnego 2014-2015.

- Zobacz galerię zdjęć.

18.06.2015r - Zajęcia otwarte pt. "Lato nad morzem"

W dniu 18.06.2015r. Pani Zosia przeprowadziła zajęcia otwarte pt. „Lato nad morzem”. Dzieci świetnie się bawiły w piasku - szukały ukrytych muszelek, foremek, użyły do tego łopatek, grabek, własnych rąk i nóg. Nie zabrakło także zabaw z chustą Klazna, piłką plażową. Dzieci wykonały pracę plastyczną przedstawiającą morze, plażę i słonko. Na zakończenie w ramach podziękowań wszystkie dzieci, nauczycielki i opiekunowie prawni przybyli na zajęcia zostali poczęstowani gałką zimnych lodów.

03.06.2015r - Dzień Rodziny

Dzień Rodziny - w tym roku miał miejsce 3.06.2015r. Pogoda nam dopisała i piknik mógł odbyć się w naszym ogrodzie. Za przygotowanie imprezy odpowiedzialna była pani Ania. Już drugi rok z rzędu s.dyr. zaprosiła zespół animacyjny Mega frajda, który poprowadził całą imprezę. Było puszczanie baniek mydlanych, przejażdżka na kucyku, malowanie buzi. Dla rodziców i opiekunów prawnych był przygotowany poczęstunek. Wszyscy przybyli goście otrzymali pamiątkowe magnezy jako podziękowanie za przybycie na Dzień Rodziny.

17.05.2015r - Obchody Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej

W niedzielę 17 maja 2015r w Domu Zdrojowym odbyły się obchody Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej. W trakcie imprezy można było obejrzeć stoiska placówek działających na rzecz osób niepełnosprawnych i uzyskać informacje na temat ich działalności.

- Zobacz galerię zdjęć.

12.05.2015r - Wycieczka do ogrodów "Kapias"

W dniu 12.05.2015r odbyła się wycieczka do ogrodów "Kapias".

20.03.2015r - Powitanie wiosny

„Przychodzę do Was kochane dzieci
niech już będzie ciepło,
niech słoneczko świeci”

20 marca w naszym ośrodku powitaliśmy WIOSNĘ. Panie nauczycielki zadbały o piękne wiosenne stroje i z tej okazji przygotowały również wiosenne upominki w postaci żywych kwiatów żonkili. Pani wiosna, jak co roku odwiedziła również personel i pracowników ZLO "Betlejem".

- Zobacz galerię zdjęć.

29.01.2015r - „Karnawał, więc baw się i tańcz”

29.01.2015r. mieliśmy okazje zorganizować dla naszych podopiecznych bal karnawałowy. Panie nauczycielki zadbały o piękne stroje dla swoich dzieci oraz same też tego dnia wyglądały inaczej niż na co dzień. W pięknie udekorowanej sali przy skocznej muzyce wszyscy bawiliśmy się świetnie, a dowodem na to były uśmiechnięte buzie naszych dzieci. Liczymy, że za rok będziemy mieli okazję, aby to powtórzyć.

06.01.2015r - Udział w Korowodzie Trzech Króli

6 Stycznia 2015 roku mieliśmy okazję uczestniczyć wraz z naszymi podopiecznymi w Jastrzębskim Korowodzie Trzech Króli, który miał miejsce po raz pierwszy w naszym mieście. W raz z Królami Kacprem, Melchiorem i Baltazarem wyruszyliśmy w drogę na spotkanie z Nowonarodzonym Jezusem. Wszyscy byliśmy w świątecznych nastrojach a na głowach mieliśmy korony.

01.01.2015r - Wizyta duszpasterska

W Nowy Rok 1 stycznia 2015 roku cieszyłyśmy się wizytą duszpasterską w naszym domu zakonnym Córek Bożej Miłości w Jastrzębiu Zdroju.

Przyjęcie kapłana to wyraz naszej wiary i przywiązania do Kościoła. Po krótkiej Adoracji Jezusa Eucharystycznego i kolędowaniu przy Żłóbku Bożej Dzieciny.

Ksiądz Tomasz z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa odwiedził i pobłogosławił wszystkie dzieci w ZLO, poświęcił pomieszczenie NORW, pomieszczenia Sióstr i udzielił kapłańskiego błogosławieństwa. Tak jak na przyjęcie ważnego gościa czekamy, to po kolędzie przychodzi nie tylko kapłan, ale i Jezus Chrystus ze swoim błogosławieństwem.