KONTAKT

LINKI

URODZINY DZIECI

MATP

PUBLIKACJE
Aktualności 2013/2014

14.10.2014r - Dzień Komisji Edukacji Narodowej

14 października uroczyście obchodziliśmy Dzień Nauczyciela. Do południa odbyły się zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, a popołudniu cała kadra pedagogiczna została zaproszona przez siostrę Dyrektor na uroczysty obiad.

 - Zobacz galerię zdjęć.

10.10.2014r - Jesienna wycieczka do ogrodów "Kapias"

 - Zobacz galerię zdjęć.

02.10.2014r - Zajęcia otwarte

Dnia 2 października 2014r w godzinach przedpołudniowych odbyły się zajęcia otwarte dla nauczycieli i opiekunów prawnych. Temat zajęć związany był z przepiękną porą roku –jesienią i jej darami. Głównym celem zajęć była stymulacja wielozmysłowa. Zajęcia prowadzone przez p. Justynę były bardzo urozmaicone. Prowadząca zaprezentowała wychowanką dary jesieni min.: kasztany, szyszki, żołędzie, jarzębinę; były również zagadki i zabawy muzyczne o tematyce jesiennej oraz prezentacja żywiołów: wiatru i deszczu. Na koniec wszyscy wspólnie wykonali jesienną pracę plastyczną.

 - Zobacz galerię zdjęć.

29.09.2014r - Wycieczka do ogrodów "Kapias"

W słoneczne wrześniowe popołudnie wybraliśmy się z naszymi dziećmi do ogrodów "Kapias", by podziwiać piękne kolory jesieni spacerując alejkami wśród wrzosów, krzewów i drzew.

 - Zobacz galerię zdjęć.

07.09.2014r - Festyn Zdrowia

Dnia 7 września wspólnie z naszymi podopiecznymi uczestniczyliśmy w Festynie Zdrowia zorganizowanym w Parku Zdrojowym przez Prezydenta Miasta Jastrzębia. W tym dniu można było bezpłatnie skorzystać z porad dietetyka, z konsultacji lekarskich, wykonać badania profilaktyczne i diagnostyczne. Festyn cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno osób starszych jak i młodszych.

 - Zobacz galerię zdjęć.

26.08.2014r - Msza na rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

26 sierpnia cała kadra pedagogiczna wzięła udział w Mszy św. rozpoczynającej nowy rok szkolny. Msza odbyła się w Parafii p.w. MB Częstochowskiej w Jastrzębiu-Zdroju.

26.06.2014r - Msza na zakończenie roku szkolnego 2013/2014

26 czerwca w godzinach popołudniowych pracownicy ośrodka wraz z gronem pedagogicznym uczestniczyli w Mszy św. na zakończenie roku szkolnego, która odbyła się w Parafii pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Połomi.

 - Zobacz galerię zdjęć.

26.06.2014r - Wycieczka do ogrodów "Kapias" w Goczałkowicach-Zdroju

W dniu 26.06.2014r razem z naszymi podopiecznymi wybraliśmy się do ogrodów "Kapias" w Goczałkowicach-Zdroju

 - Zobacz galerię zdjęć.

03.06.2014r - Dzień Rodziny

W dniu 03.06.2014r odbył sie Dzień Rodziny w ośrodku. Było wiele atrakcji i zabaw min. przejażdżka kucykiem, zabawy w dmuchanym zamku, malowanie twarzy oraz zabawy integracyjne. Wszystkie te atrakcje pomogli zorganizować pracownicy firmy "Mega Frajda".

 - Zobacz galerię zdjęć.

11.05.2014r - Obchody Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej

W niedzielę 11 maja 2014r w Domu Zdrojowym odbyły się obchody Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej. W trakcie imprezy można było obejrzeć stoiska placówek działających na rzecz osób niepełnosprawnych i uzyskać informacje na temat ich działalności. Na wszystkich, którzy przybyli do Domu Zdrojowego czekało dużo atrakcji, min.: występy zespołów "Wiolinki", "Trzy Piąte", a także zabawy i konkursy dla najmłodszych.

 - Zobacz galerię zdjęć.

10.04.2014r - Zajęcia otwarte pt. :"Tradycje wielkanocne"

10.04.2014 w godzinach przedpołudniowych w naszym ośrodku odbyły się zajęcia otwarte pt. :"Tradycje wielkanocne" przygotowane przez p. Agnieszkę Kozłowską. Wielkanoc to najważniejsze obok Bożego Narodzenia święto chrześcijańskie. Miliony ludzi na całym świecie obchodzą w tych dniach rocznicę śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Ze świętami wielkanocnymi związanych jest wiele tradycji. Dzieci wraz z zaproszonymi opiekunami wspólnie przygotowali wielkanocny koszyczek.

 - Zobacz galerię zdjęć.

7-9.04.2014r - Rekolekcje wielkopostne

W dniach 7-9 kwietnia przeżywaliśmy poraz kolejny w naszym ośrodku rekolekcje wielkopostne, które prowadził dla nas ks. Waldemar. Każdy dzień miał jakąś myśl przewodnią, a ks. Waldemar przybliżył nam tajemnice Wielkiej Nocy, dał parę cennych wskazówek jak żyć, co w życiu jest najważniejsze. Na zakończenie rekolekcji została odprawiona Msza św w intencji wszystkich pracowników ośrodka.

 - Zobacz galerię zdjęć.

21.03.2014r - Powitanie wiosny


"Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty ...!"

Tymi słowami powitaliśmy z samego rana w naszym ośrodku WIOSNĘ. Pani WIOSNA miła i radosna w towarzystwie swojego orszaku obdarowała każdą z sal kwiatami. Nie zapomniała również o oddziałach i pozostałym personelu ZLO.

 - Zobacz galerię zdjęć.

20.02.2014r - Bal karnawałowy

W czwartek 20 lutego w naszym ośrodku odbył się bal karnawałowy. Organizatorki balu przygotowały wiele atrakcji dla uczestników balu, min.: wesołą muzykę, tańce, zabawy rytmiczno-muzyczne, zabawy z chustą klauza oraz konkurs dla nauczycieli. Każde dziecko przebrane było w barwny i pomysłowy strój, co widać na załączonych poniżej zdjęciach.

 - Zobacz galerię zdjęć.

08.01.2014r - Wycieczka do Pszczyny

W godzinach popołudniowych korzystając z ostatnich promieni słońca wspólnie z naszymi podopiecznymi wybraliśmy się na wycieczkę do Zagrody Żubrów w Pszczynie.

 - Zobacz galerię zdjęć.

20.12.2013r - Spotkanie opłatkowe


 - Zobacz galerię zdjęć.

17.12.2013r - Jasełka bożonarodzeniowe

We wtorek 17 grudnia w godzinach popołudniowych w naszym ośrodku nauczyciele wraz z dziećmi przygotowali Jasełka bożonarodzeniowe. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście,rodzice oraz opiekunowie prawni dzieci. Po jasełkach odbył się kiermasz świąteczny przygotowany przez nauczycieli.

 - Zobacz galerię zdjęć.

06.12.2013r - Wizyta św. Mikołaja


"Mikołaj się zbliża, dzieci się radują"

Tymi słowami powitaliśmy z samego rana w naszym ośrodku WIOSNĘ. Pani WIOSNA miła i radosna w towarzystwie swojego orszaku obdarowała każdą z sal kwiatami. Nie zapomniała również o oddziałach i pozostałym personelu ZLO.

 - Zobacz galerię zdjęć.

05.12.2013r - Zajęcia otwarte

W dniu 5 grudnia, w godzinach przedpołudniowych, Pani Aleksandra Posłuszny przeprowadziła zajęcia otwarte w naszym ośrodku. Tematem zajęć były "Elementy metody Integracji Sensorycznej w terapii dziecka z Zespołem Downa". Podczas zajęć zostały pokazane podstawowe możliwości wykorzystania metody SI w pracy z dzieckiem z głęboką niepełnosprawnością.

 - Zobacz galerię zdjęć.

21.11.2013r - Rocznica Założenia Zgromadzenia

Dnia 21 listopada wspólnie z siostrami świętowaliśmy 145 rocznicę założenia Zgromadzenia Córek Bożej Miłości. Myślą przewodnią tegorocznego spotkania było "Żaden potrzebujący bez jałmużny". Po spotkaniu w kaplicy siostra dyrektor zaprosiła przybyłych gości i nauczycieli na poczęstunek.

 - Zobacz galerię zdjęć.

25.10.2013r - Jesienna wycieczka do ogrodu w Goczałkowicach

 - Zobacz galerię zdjęć.

23.10.2013r - Zajęcia z hipoterapii

W październiku dzięki uprzejmości P. Roberta oraz P. Małgosi nasi podopieczni mogli skorzystać z zajęć z Hipoterapii.

 - Zobacz galerię zdjęć.

18.10.2013r - Zabawa w figlolandii

 - Zobacz galerię zdjęć.

14.10.2013r - Dzień Komisji Edukacji Narodowej

14 października uroczyście obchodziliśmy Dzień Nauczyciela. Cała kadra pedagogiczna została zaproszona przez siostrę Dyrektor na uroczysty obiad.

 - Zobacz galerię zdjęć.

15.09.2013r - Festyn zdrowia

W niedzielę wspólnie z naszymi podopiecznymi byliśmy na spacerze w Parku Zdrojowym, gdzie odbywał się festyn zdrowia. Na festynie mogliśmy skorzystać z różnych porad medycznych min: bezpłatnie zmierzyć poziom cholesterolu, cukru czy przeprowadzić badanie słuchu. Dla dbających o zdrowie organizatorzy festynu przygotowali degustację zdrowej żywności. W trakcie festynu posłuchać można było muzyki zespołu Omen Band.

 - Zobacz galerię zdjęć.

02.09.2013r - Inaguracja roku szkolnego 2013/2014

Pierwszego września cała kadra pedagogiczna wzieła udział w Mszy św. rozpoczynającej nowy rok szkolny. Msza odbyła się w Sanktuarium Matki Bożej Uśmiechniętej w Pszowie.

28.06.2013r - Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

27 czerwca w godzinach popołudniowych pracownicy ośrodka wraz z gronem pedagogicznym uczestniczyli w Mszy św. na zakończenie roku szkolnego, która odbyła się w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jastrzębiu-Zdroju.

 - Zobacz galerię zdjęć.

17.06.2013r - Festyn rodzinny

17 czerwca 2013 w Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym w Jastrzębiu-Zdroju odbył sie festyn rodzinny na który zostali zaproszeni nasi podopieczni. Organizatorzy imprezy przygotowali dla dzieci bardzo dużo atrakcji, wśród których prym wiodły zwierzaki z mini-zoo.

 - Zobacz galerię zdjęć.

12.06.2013r - Współzawodnictwo sportowe


"Pragnę zwyciężyć,
lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć
niech będę dzielny w swym wysiłku"

Dnia 12 czerwca Ania, Michał i Mikołaj uczestniczyli w II Lokalnym Dniu Treningowym Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych w Wyrach. Każdy z uczestników miał do pokonania od 3 do 4 konkurencji o poziomie trudności dostosowanym do jego indywidualnych możliwości min.: przetoczenie, pokonanie nierównego podłoża, zbieranie przedmiotów, tunel oraz nakładanie kółek na stojak. Po zakończeniu zawodów każdemu z uczestników uroczyście wręczono medal oraz nagrodę.

 - Zobacz galerię zdjęć.

10.06.2013r - 75-lecie domu zakonnego Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Jastrzębiu-Zdroju

10 czerwca 2013 r. świętowałyśmy 75-lecie domu zakonnego Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Jastrzębiu Zdroju. Na Uroczystej Eucharystii w parafii Najśw. Serca Jezusowego którą celebrował Ks. Biskup Jan Wątroba z Częstochowy, z ks. Antonim Pudlikiem Proboszczem Parafii, zaproszonymi kapłanami, z wdzięcznym sercem dziękowałyśmy BOGU za Jego cudowna opiekę i prowadzenie. Z tej okazji przyjechały Siostry, które były zaangażowane w pracy z dziećmi oraz znajomi Zgromadzenia.

Po Mszy św. Siostry i goście uczestniczyli w refleksyjnym, pięknie przygotowanym przez nauczycieli i dzieci Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego przedstawieniu pt." Modlitwy do ANIOŁÓW".

Po występie wszyscy uczestniczyli w jubileuszowym obiedzie.

 - Zobacz galerię zdjęć.

29.05.2013r - Dzień Matki i Dziecka

29 maja w godzinach popołudniowych w Ośrodku obchodziliśmy Dzień Matki i Dziecka. Rodzice i opiekunowie prawni wspólnie z dziećmi uczestniczyli w przygotowanych przez organizatorki zabawach ruchowych, kalamburach i karaoke. Siostra dyrektor jak co roku zorganizowała pyszny poczęstunek. Dziękujemy Rodzicom, opiekunom prawnym za przybycie i wspólne świętowanie. Na zakończenie wszyscy przybyli goście otrzymali wykonany przez organizatorki upominek.

 - Zobacz galerię zdjęć.

16.05.2013r - Hipoterapia

16 maja dzięki uprzejmości Pana Grzegorza oraz jego małżonki Małgorzaty nasi podopieczni po raz wtóry mogli uczestniczyć w zajęciach z hipoterapii.

 - Zobacz galerię zdjęć.

15.05.2013r - Spacer do Parku Zdrojowego

W godzinach przedpołudniowych z dwójką naszych wychowanków wybraliśmy się na spacer do parku.

 - Zobacz galerię zdjęć.

12.05.2013r - Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej

12 maja w niedzielne popołudnie we wnętrzach Domu Zdrojowego z udziałem naszego ośrodka odbył się festyn integracyjny z okazji Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej. Na tych, którzy przybyli do parku czekało dużo atrakcji min.: występy zespołów z Zespołu Szkół Nr 10 im. ks. Józefa Tischnera i Przedszkola Publicznego Nr 15, a także występ orkiestry górniczej oraz kiermasz rozmaitości wykonanych przez niepełnosprawnych z jastrzębskich placówek. Dzień Godności był również okazją do spotkania byłych absolwentów i nauczycieli ze szkoły nr 10. Nie zabrakło licznych konkursów i zabaw dla dzieci. Na naszym stoisku można było uzyskać informacje na temat pracy ośrodka, a także zobaczyć bogatą dokumentację fotograficzną zajęć oraz przedmioty i kartki ręcznie wykonane przez naszych wychowanków.

 - Zobacz galerię zdjęć.

08.05.2013r - Wycieczka do Dream Parku w Ochabach

Michał i Ania wybrali się na wycieczkę do Dream Parku w Ochabach. Dopisała nam piękna pogoda. Dzieci były bardzo zadowolone co widać na zdjęciach poniżej.

 - Zobacz galerię zdjęć.

18.04.2013r - Wycieczka do figlolandii

Dzisiaj w godzinach przedpołudniowych wspólnie z naszymi małymi podopiecznymi odwiedziliśmy po raz pierwszy figlolandię. Wycieczka była udana, a dzieci miały dużo radości.

 - Zobacz galerię zdjęć.

21.03.2013r - Powitanie wiosny


"Wczesnym rankiem po cichutku,
Wiosna przyszła pomalutku.
Ciepłe dzionki zamówiła
Świeżą zieleń rozrzuciła.
Wiosno, wiosno zostań z nami,
Pokryj wkoło świat kwiatami.
Zaproś słonko, by przybyło,
Jasno wszystkim zaświeciło.
Z pierwszych kwiatów zrób bukiecik,
Bardzo proszą wszystkie dzieci."

 - Zobacz galerię zdjęć.

19-21.03.2013r - Rekolekcje wielkopostne

W dniach 19-21 marca 2013 roku pracownicy ośrodka uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych. Nauki rekolekcyjne prowadził ksiądz Waldemar Maciejewski. Tematyka tegorocznych rozważań dotyczyła zagadnień pogłębiania wiary, jako że bieżący rok został ogłoszony przez Ojca Świętego Benedykta XVI "Rokiem Wiary". W czasie rekolekcji była możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi i pełnego uczestnictwa we mszy świętej.

 - Zobacz galerię zdjęć.

10.02.2013r - Bal karnawałowy w Domu Zdrojowym

W niedzielne popołudnie nasi wychowankowie Ania i Michaś po raz pierwszy uczestniczyli w balu karnawałowym poza naszym ośrodkiem. Na balu panowała fantastyczna atmosfera, a dzieci świetnie się bawiły o czym świadczą nasz fotki.

 - Zobacz galerię zdjęć.

07.02.2013r - Bal karnawałowy

W dniu 07.02.2013 odbył się bal karnawałowy. W pięknie udekorowanej sali bawili się uczniowie i nauczyciele. Wszyscy założyli na tę okazję przeróżne kolorowe kostiumy. Był Czerwony Kapturek, rycerze, rożne zwierzątka, kwiatki które wspólnie bawiły się wesoło. Radość dzieci i uśmiech na ich twarzyczkach wynagrodził z nawiązką opiekunom czas przeznaczony na przygotowania. Impreza przypadała w tradycyjny tłusty czwartek, więc Siostra Dyrektor zadbała o odpowiedni poczęstunek. Nie zabrakło oczywiście pysznych pączków.

 - Zobacz galerię zdjęć.