KONTAKT

LINKI

URODZINY DZIECI

MATP

PUBLIKACJE

FILMY
Aktualności 2015/2016

23.12.2016r Spotkanie Opłatkowe

 - Zobacz galerię zdjęć.

21.12.2016r Warsztaty świąteczne: „Kolorowo, słodko i pachnąco – świąteczne inspiracje na lukrowe dekoracje”

21 grudnia p. Edyta Labza przygotowała warsztaty świąteczne pod tytułem: „Kolorowo, słodkoi pachnąco – świąteczne inspiracje na lukrowe dekoracje” w których wzięli udział przedstawiciele klasy edukacyjno – terapeutycznej z zaprzyjaźnionej Szkoły nr. 10 im Ks. J. Tischnera. Uczestnicy dekorowali świąteczne ciasteczka wykorzystując lukry, słodkie polewy, żele cukrowe oraz kolorowe posypki.

 - Zobacz galerię zdjęć.

14.12.2016r Jasełka

W godzinach popołudniowych odbyły się w naszym ośrodku Jasełka Bożonarodzeniowe zatytułowane „Brama do nieba jest ciasna” przygotowane przez nauczycieli z udziałem podopiecznych. Myślą przewodnią tegorocznych jasełek była wizja życia wiecznego, że Nieba nie da się „kupić”, na Niebo trzeba pracować przez całe ziemskie życie. Po przedstawieniu wszyscy goście, rodzice, dziadkowie i opiekunowie prawni zostali zaproszeni na mały poczęstunek.

 - Zobacz galerię zdjęć.

07.12.2016r Jasełka w Szkole Podstawowej nr 19 im J. Tuwima

Nasi podopieczni zostali zaproszeni do Szkoły Podstawowej nr 19 w Jstrzębiu-Zdroju, gdzie odbyło się przedstawienie Jasełek pt,.: Pójdźmy wszyscy do stajenki" które przygotowała klasa 2 A pod opieką Pani Klaudii Ciuk.

 - Zobacz galerię zdjęć.

06.12.2016r Spotkanie ze Świętym Mikołajem

W poniedziałek 6 grudnia po korytarzach Ośrodka i ZLO przechadzał się Święty Mikołaj,który jak co roku odwiedził wszystkie grzeczne dzieci. Mikołaj wraz z Aniołkami wspólnie rozdawali prezenty, uściski oraz słodycze. Dziękujemy!!!!

 - Zobacz galerię zdjęć.

05.12.2016r Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w Cieszynie

W ramach promocji i współpracy Ośrodka z innymi instytucjami dnia 5 grudnia wychowankowie wraz z nauczycielami obchodzili Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych zorganizowany na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie przez Koło Naukowe Pedagogów. Studenci wraz z dr Dorotą Prysak przygotowali z tejże okazji warsztaty plastyczne o tematyce bożonarodzeniowej. Uczestnicy warsztatów przy dźwiękach kolęd wykonywali bombki z origami oraz różne ozdoby choinkowe. Uwiecznieniem warsztatów był inauguracyjny występ niemego chóru, który zaśpiewał językiem migowym kolędę "Cicha noc". Na zakończenie uczestnikom zostały wręczone dyplomy oraz wykonano pamiątkowe zdjęcie.

 - Zobacz galerię zdjęć.

21.11.2016r 148 Rocznica Założenia ZgromadzeniaCórek Bożej Miłości

W dniu 21 listopada br. w Ośrodku Rewalidacyjno- Wychowawczym w Jastrzębiu -Zdroju miało miejsce niezwykłe spotkanie. Na wspólnej modlitwie przed Panem Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie Ołtarza z okazji 148 Rocznicy założenia Zgromadzenia Córek Bożej Miłości, spotkały się Siostry z naszego zgromadzenia, Siostry ze Zgromadzenia Służebniczek oraz Siostry Boromeuszki, a także nauczyciele, pracownicy Ośrodka, przyjaciele Zgromadzenia i naszych podopiecznych.

 - Zobacz galerię zdjęć.

26.10.2016r Wycieczka do Parku Rozrywki w Żorach

26 października w godzinach przedpołudniowych wybraliśmy się z naszymi podopiecznymi do Parku Rozrywki Western -Twinpigs w Żorach. Dzieci zobaczyły zwierzęta w mini zoo, pokaz kowbojski oraz przespacerowaliśmy się po miasteczku oddającym klimat dzikiego zachodu.

 - Zobacz galerię zdjęć.

17.10.2016r Różaniec z Ojcem Świętym

 - Zobacz galerię zdjęć.

29.09.2016r Zajęcia otwarte pt. „Warzywa nucą jesienną nutą”

W godzinach przedpołudniowych w ośrodku odbyły się zajęcia otwarte dla nauczycieli. Zajęcia prowadzone były przez p. Justynę i p. Zosię w ramach realizowanego przez nie projektu pt: „ Spotkanie z książką-czytanie na dywanie”. Tematyka zajęć opierała się na wierszu J. Brzechwy „ Na straganie”. Dzieci miały możliwość dotykania, wąchania, smakowania warzyw i owoców. Na zajęciach mieliśmy okazję zaobserwować reakcje dzieci tj.: zadowolenie, radosne okrzyki, aktywność własną dziecka oraz lęk i grymas na twarzy. Nie zabrakło także piosenki nawiązującej do pory roku jaką jest jesień. Dzieci grały na instrumentach, wymachiwały gałązkami w kolorach jesieni. Na zakończenie zajęć wszyscy wspólnie wykonaliśmy pracę plastyczną.

 - Zobacz galerię zdjęć.

14.09.2016r Wycieczka do Ogrodów "Kapias"

Wycieczka do Ogrodów "Kapias".

 - Zobacz galerię zdjęć.

13.09.2016r Spacer do Parku Zdrojowego

W godzinach przedpołudniowych korzystając ze słonecznej pogodny wspólnie z naszymi podopiecznymi wybraliśmy się na spacer do parku.

 - Zobacz galerię zdjęć.

05.09.2016r Festyn Zdrowia

W niedzielę 5 września Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta oraz Miejski Ośrodek Kultury zorganizował Festyn w ramach "VI Dni Promocji Zdrowia". Nauczyciele wraz z podopiecznymi uczestniczyli w tym wydarzeniu.

 - Zobacz galerię zdjęć.

26.08.2016r Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017

Wszyscy pracownicy NORW modlili się o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym w Kościele pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej. Mszy Świętej odprawionej w tej intencji przewodniczył jej Ksiądz Proboszcz Antoni Stefański.

22.06.2016r Msza na zakończenie roku szkolnego

Podczas Eucharystii sprawowanej przez Ks. Antoniego Pudlika w kapicy domowej Córek Bożej Miłości w Jastrzębiu-Zdroju dziękowaliśmy Panu Bogu za wszelkie dary i łaski otrzymane w roku szkolnym 2015/2016.

 - Zobacz galerię zdjęć.

14.06.2016r Zajęcia otwarte

We wtorkowe przedpołudnie w naszym ośrodku odbyły się zajęcia otwarte pt. "Co w trawie piszczy? - zabawy na zielonej łące" poprowadzone przez Panią Edytę Labzę.

 - Zobacz galerię zdjęć.

10.06.2016r Wycieczka do ogrodów "Kapias"

Wycieczka do ogrodów "Kapias"

 - Zobacz galerię zdjęć.

02.06.2016r Dzień Rodziny

W czwartkowe popołudnie w naszym ośrodku odbyło się święto naszych podopiecznych oraz ich rodzin. Dla naszych wychowanków oraz zaproszonych gości czekało mnóstwo atrakcji, granie na instrumentach, śpiewanie, oraz czas zabaw. Na koniec wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek.

 - Zobacz galerię zdjęć.

22.05.2016r Udział w Biegu Kobiet na 5+

W niedzielne popołudnie nasze nauczycielki wzięły udział w Biegu Kobiet na 5+.

 - Zobacz galerię zdjęć.

17.05.2016r - Projekt pt.Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną-Cieszyn

W godzinach przedpołudniowych czworo naszych podopiecznych wraz z nauczycielami brało udział w projekcie zorganizowanym przez Wydział Etnologii i Nauki o Edukacji w Cieszynie -UŚ w Katowicach, gdzie już po raz piąty obchodzono Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Dla uczestników projektu studenci-wolontariusze przygotowali wiele fajnych atrakcji. Każdy uczestnik brał udział w zajęciach przygotowanych na różnych stanowiskach min. gastronomicznym, muzycznym, stanowisku „piramidy” i „architektura” oraz stanowisku z magicznymi cieczami.

http://weinoe.us.edu.pl/dzien-godnosci-osoby-z-niepelnosprawnoscia-intelektualna-2016

 - Zobacz galerię zdjęć.

15.05.2016r - Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej

W niedzielę 15 maja w godzinach popołudniowych w Parku Zdrojowym w Jastrzębiu odbyła się z udziałem naszego ośrodka impreza plenerowa z okazji Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej. W trakcie imprezy można było obejrzeć folder ośrodka i uzyskać informacje na temat jego działalności. Na tych, którzy przybyli do parku czekało dużo atrakcji, min:. popisy artystyczne środowiska osób niepełnosprawnych, liczne konkursy z nagrodami dla dzieci, malowanie twarzy, zabawy i gry sportowe, bańki mydlane, oraz czytanie na trawie w ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

 - Zobacz galerię zdjęć.

09.05.2016r - Wizyta w Zespole Szkół Specjalnych nr 10 im. ks. prof. J.Tischnera w Jastrzębiu-Zdroju

W ramach promocji Ośrodka i współpracy placówki z innymi szkołami dnia 9 maja grupa naszych wychowanków wraz z nauczycielami gościła w ZSS nr 10. Dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach, integrować się z innymi dziećmi, poznać nowe dla siebie środowisko, a nauczyciele wymienili się doświadczeniami i wiedzą na temat pracy z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie się rozwijała, a Ośrodek dzięki temu będzie dobrze promowany.

 - Zobacz galerię zdjęć.

21.03.2015r - Powitanie wiosny


Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki…
E.Budryk

 - Zobacz galerię zdjęć.

15.03.2016r - Zajęcia otwarte pt.: „W 1 dzień dookoła świata”

W godzinach przedpołudniowych nasz ośrodek odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół nr 10 im. ks. prof. J. Tischnera w Jastrzębiu-Zdroju. W trakcie wizyty goście odwiedzili trzy kontynenty: Antarktydę-krainę wiecznych lodów, Afrykę i Azję. Na każdym kontynencie uczniów czekały liczne atrakcje min.: zabawy rytmiczno-muzyczne, zajęcia plastyczne, łamigłówki i ciekawostki o kontynentach, wierszyki- masażyki oraz masaż gorącymi kamieniami. Na zakończenie nauczyciele ośrodka przygotowali dla uczestników podróży drobny poczęstunek.

 - Zobacz galerię zdjęć.

11.03.2016r - Rozważania Wielkopostne

Każdy z nas powołany jest do świętości. Droga, która prowadzi do tego celu jest trudna, ale możliwa do przebycia. Potwierdzają to liczne beatyfikacje i kanonizacje, których jesteśmy świadkami. Przykładem może być Papież Jan Paweł II. W jego życiu nie brakowało cierpień i trudności, ale żadna z nich nie zawróciła go z drogi prowadzącej do nieba.
Podczas rozważań Drogi Krzyżowej bierzmy przykład z Jana Pawła II i uczyć się od niego jak żyć, aby nie stracić z oczu Chrystusa.

 - Zobacz galerię zdjęć.

04.02.2016r - Bal karnawałowy

 - Zobacz galerię zdjęć.

01.02.2016r - Dzień Osoby Konsekrowanej

01.02.2016r odbyło się spotkanie modlitewne z okazji Dnia Osoby Konsekrowanej. Obecne były siostry zakonne, pracownicy ośrodka rewalidacyjnego, wszyscy obecni wspólnie dziękowali Bogu za wszystkie osoby konsekrowane w kończącym się roku Życia Konsekrowanego, ustanowionego przez Ojca Świętego Franciszka.

 - Zobacz galerię zdjęć.

20.01.2016r - Zajęcia otwarte pt."Zimo baw się z nami"

20.01.2016r odbyły się zajęcia otwarte pt."Zimo baw się z nami" przeprowadzone przez Panią Agnieszkę Kozłowską. Celem zajęć była integracja z rówieśnikami oraz wspólne zabawy na śniegu poprzez które dzieci doznawały nowych doznań i stymulacji. Dzieci wraz z rodzicami bawiły się na śniegu lepiąc bałwana oraz zjeżdżali na sankach.

 - Zobacz galerię zdjęć.

22.12.2015r - Spotkanie opłatkowe

 - Zobacz galerię zdjęć.

17.12.2015r - Jasełka Bożonarodzeniowe

W godzinach popołudniowych w naszym ośrodku nauczyciele wraz z dziećmi przygotowali Jasełka Bożonarodzeniowe pt."Jasełka z Małym Księciem". W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, rodzice oraz opiekunowie prawni dzieci.

 - Zobacz galerię zdjęć.

15.12.2015r - Wizyta w Publicznym Przedszkolu Nr 1 w Gołkowicach

We wtorek w godzinach przedpołudniowych pojechaliśmy z naszymi dziećmi do przedszkola. Celem naszej wycieczki była integracja i promocja naszego ośrodka. Podczas wizyty w przedszkolu zostało zaprezentowane przedstawienie pt.: „Muzyczny pociąg”, w którym uczestniczyli przedszkolacy z najmłodszych grup. Dzieci bardzo chętnie śpiewały, grały na instrumentach oraz malowały i uczestniczyły w zabawie tanecznej. Wycieczka była udana, a dla naszych dzieci było to ogromne przeżycie oraz fajna forma integracji.

 - Zobacz galerię zdjęć.

07.12.2015r - Wizyta Siostry Generalnej

Grono pedagogiczne wraz z dziećmi przygotowało przedstawienie pt."Muzyczny pociąg" na którym gościliśmy Siostrę Przełożoną Generalną Sr. Maria Dulce Adams, Siostrę Wikarię Generalną Benwenutę Kaczocha.

 - Zobacz galerię zdjęć.

04.12.2015r - Odwiedziny Świętego Mikołaja

4 grudnia 2015r pomimo pięknej, słonecznej pogodny za oknem do naszych dzieci, nauczycieli i wszystkich pracowników ZLO przyszedł św. Mikołaj.
W dużym worku przyniósł prezenty, którymi wszystkich obdarował.

 - Zobacz galerię zdjęć.

Wywiad o Zgromadzeniu Córek Bożej Miłości w radio eM

Z okazji Roku Życia Konsekrowanego, który przeżywamy w całym Kościele w Archidiecezji katowickiej każde Zgromadzenie ma możliwość zaprezentowania swojego charyzmatu, by na nowo odkryć wartość całkowitego poświecenia się BOGU.

12.11.2015r - Nasze dzieci

 - Zobacz galerię zdjęć.

16.10.2015r - Rozważania różańcowe


„Różaniec to skarb, który trzeba odkryć…” Jan Paweł II

 - Zobacz galerię zdjęć.

06.09.2015r - Festyn Zdrowia

W niedzielne popołudnie wspólnie z podopiecznymi uczestniczyliśmy w Festynie Zdrowia, który zorganizowany został w Parku Zdrojowym w ramach XVII Jastrzębskich Dni Promocji Zdrowia. W tym dniu można było wykonać bezpłatnie badania profilaktyczne i diagnostyczne, zobaczyć sprzęt medyczny, a także zakupić zdrową żywność. Ponadto dla chętnych zorganizowano punkt krwiodawstwa oraz pokaz i naukę udzielania pierwszej pomocy.

 - Zobacz galerię zdjęć.

31.08.2015r - Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2015/2016

31 sierpnia odbyła sie Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej rozpoczynająca rok szkolny 2015/2016. W Mszy św. uczestniczyli wszyscy pracownicy NORW.

 - Zobacz galerię zdjęć.

24.06.2015r - Msza na zakończenie roku szkolnego 2014-2015

W dniu 24 czerwca odbyła się msza na zakończenie roku szkolnego 2014-2015.

 - Zobacz galerię zdjęć.

18.06.2015r - Zajęcia otwarte pt. "Lato nad morzem"

W dniu 18.06.2015r. Pani Zosia przeprowadziła zajęcia otwarte pt. „Lato nad morzem”. Dzieci świetnie się bawiły w piasku - szukały ukrytych muszelek, foremek, użyły do tego łopatek, grabek, własnych rąk i nóg. Nie zabrakło także zabaw z chustą Klazna, piłką plażową. Dzieci wykonały pracę plastyczną przedstawiającą morze, plażę i słonko. Na zakończenie w ramach podziękowań wszystkie dzieci, nauczycielki i opiekunowie prawni przybyli na zajęcia zostali poczęstowani gałką zimnych lodów.

 - Zobacz galerię zdjęć.

03.06.2015r - Dzień Rodziny

Dzień Rodziny - w tym roku miał miejsce 3.06.2015r. Pogoda nam dopisała i piknik mógł odbyć się w naszym ogrodzie. Za przygotowanie imprezy odpowiedzialna była pani Ania. Już drugi rok z rzędu s.dyr. zaprosiła zespół animacyjny Mega frajda, który poprowadził całą imprezę. Było puszczanie baniek mydlanych, przejażdżka na kucyku, malowanie buzi. Dla rodziców i opiekunów prawnych był przygotowany poczęstunek. Wszyscy przybyli goście otrzymali pamiątkowe magnezy jako podziękowanie za przybycie na Dzień Rodziny.

 - Zobacz galerię zdjęć.

17.05.2015r - Obchody Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej

W niedzielę 17 maja 2015r w Domu Zdrojowym odbyły się obchody Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej. W trakcie imprezy można było obejrzeć stoiska placówek działających na rzecz osób niepełnosprawnych i uzyskać informacje na temat ich działalności.

 - Zobacz galerię zdjęć.

12.05.2015r - Wycieczka do ogrodów "Kapias"

W dniu 12.05.2015r odbyła się wycieczka do ogrodów "Kapias".

 - Zobacz galerię zdjęć.

20.03.2015r - Powitanie wiosny


„Przychodzę do Was kochane dzieci
niech już będzie ciepło,
niech słoneczko świeci”

20 marca w naszym ośrodku powitaliśmy WIOSNĘ. Panie nauczycielki zadbały o piękne wiosenne stroje i z tej okazji przygotowały również wiosenne upominki w postaci żywych kwiatów żonkili. Pani wiosna, jak co roku odwiedziła również personel i pracowników ZLO "Betlejem".

 - Zobacz galerię zdjęć.

30.01.2015r - Dzień Osoby Konsekrowanej

30 stycznia 2015r w Jastrzębiu-Zdroju z racji Roku Życia Osób Konsekrowanych nauczyciele Ośrodka przedstawili dla sióstr inscenizację o Służebnicy Bożej Matce Franciszce Lechner -Założycielce Zgromadzenia. Zaproszone zostały również siostry Boromeuszki i siostry Służebniczki pracujące w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Panie złożyły siostrom życzenia i wręczyły każdej z Nich piękną białą różę. Następnie Panie przedstawiły skecze pt. „Sekretarka” oraz „Babcia i dziadek”. Było dużo radości i śmiechu.

 - Zobacz galerię zdjęć.

29.01.2015r - „Karnawał, więc baw się i tańcz”

29.01.2015r. mieliśmy okazje zorganizować dla naszych podopiecznych bal karnawałowy. Panie nauczycielki zadbały o piękne stroje dla swoich dzieci oraz same też tego dnia wyglądały inaczej niż na co dzień. W pięknie udekorowanej sali przy skocznej muzyce wszyscy bawiliśmy się świetnie, a dowodem na to były uśmiechnięte buzie naszych dzieci. Liczymy, że za rok będziemy mieli okazję, aby to powtórzyć.

 - Zobacz galerię zdjęć.

06.01.2015r - Udział w Korowodzie Trzech Króli

6 Stycznia 2015 roku mieliśmy okazję uczestniczyć wraz z naszymi podopiecznymi w Jastrzębskim Korowodzie Trzech Króli, który miał miejsce po raz pierwszy w naszym mieście. W raz z Królami Kacprem, Melchiorem i Baltazarem wyruszyliśmy w drogę na spotkanie z Nowonarodzonym Jezusem. Wszyscy byliśmy w świątecznych nastrojach a na głowach mieliśmy korony.

 - Zobacz galerię zdjęć.

01.01.2015r - Wizyta duszpasterska

W Nowy Rok 1 stycznia 2015 roku cieszyłyśmy się wizytą duszpasterską w naszym domu zakonnym Córek Bożej Miłości w Jastrzębiu Zdroju.

Przyjęcie kapłana to wyraz naszej wiary i przywiązania do Kościoła. Po krótkiej Adoracji Jezusa Eucharystycznego i kolędowaniu przy Żłóbku Bożej Dzieciny.

Ksiądz Tomasz z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa odwiedził i pobłogosławił wszystkie dzieci w ZLO, poświęcił pomieszczenie NORW, pomieszczenia Sióstr i udzielił kapłańskiego błogosławieństwa. Tak jak na przyjęcie ważnego gościa czekamy, to po kolędzie przychodzi nie tylko kapłan, ale i Jezus Chrystus ze swoim błogosławieństwem.

 - Zobacz galerię zdjęć.