KONTAKT

LINKI

URODZINY DZIECI

MATP

PUBLIKACJE
Aktualności 2013/2014

16.10.2014r - Dzień Papieski

16.10.2014r z okazji Dnia Papieskiego pracownicy Ośrodka Rewalidacyjnego oraz Siostry zgromadzili się w Kaplicy na wspólnym rozważaniu Tajemnicy Światła Różańca z Ojcem Świętym Janem Pawłem II,który w sposób szczególny umiłował modtwę różańcową. Słowa Ojca Świętego zwróciły nam uwagę na wartość różańca dla współczesnych dziejów świata,że ta prosta modlitwa pulsuje rytmem życia ludzkiego, dlatego jest tak potrzebna dzisiejszemu światu. Ma przyprowadzić współczesnego człowieka z powrotem do Chrystusa.

 - Zobacz galerię zdjęć.

14.10.2014r - Dzień Komisji Edukacji Narodowej

14 października uroczyście obchodziliśmy Dzień Nauczyciela. Do południa odbyły się zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, a popołudniu cała kadra pedagogiczna została zaproszona przez siostrę Dyrektor na uroczysty obiad.

 - Zobacz galerię zdjęć.

10.10.2014r - Jesienna wycieczka do ogrodów "Kapias"

 - Zobacz galerię zdjęć.

02.10.2014r - Zajęcia otwarte

Dnia 2 października 2014r w godzinach przedpołudniowych odbyły się zajęcia otwarte dla nauczycieli i opiekunów prawnych. Temat zajęć związany był z przepiękną porą roku –jesienią i jej darami. Głównym celem zajęć była stymulacja wielozmysłowa. Zajęcia prowadzone przez p. Justynę były bardzo urozmaicone. Prowadząca zaprezentowała wychowanką dary jesieni min.: kasztany, szyszki, żołędzie, jarzębinę; były również zagadki i zabawy muzyczne o tematyce jesiennej oraz prezentacja żywiołów: wiatru i deszczu. Na koniec wszyscy wspólnie wykonali jesienną pracę plastyczną.

 - Zobacz galerię zdjęć.

29.09.2014r - Wycieczka do ogrodów "Kapias"

W słoneczne wrześniowe popołudnie wybraliśmy się z naszymi dziećmi do ogrodów "Kapias", by podziwiać piękne kolory jesieni spacerując alejkami wśród wrzosów, krzewów i drzew.

 - Zobacz galerię zdjęć.

07.09.2014r - Festyn Zdrowia

Dnia 7 września wspólnie z naszymi podopiecznymi uczestniczyliśmy w Festynie Zdrowia zorganizowanym w Parku Zdrojowym przez Prezydenta Miasta Jastrzębia. W tym dniu można było bezpłatnie skorzystać z porad dietetyka, z konsultacji lekarskich, wykonać badania profilaktyczne i diagnostyczne. Festyn cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno osób starszych jak i młodszych.

 - Zobacz galerię zdjęć.

26.08.2014r - Msza na rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

26 sierpnia cała kadra pedagogiczna wzięła udział w Mszy św. rozpoczynającej nowy rok szkolny. Msza odbyła się w Parafii p.w. MB Częstochowskiej w Jastrzębiu-Zdroju.

26.06.2014r - Msza na zakończenie roku szkolnego 2013/2014

26 czerwca w godzinach popołudniowych pracownicy ośrodka wraz z gronem pedagogicznym uczestniczyli w Mszy św. na zakończenie roku szkolnego, która odbyła się w Parafii pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Połomi.

 - Zobacz galerię zdjęć.

26.06.2014r - Wycieczka do ogrodów "Kapias" w Goczałkowicach-Zdroju

W dniu 26.06.2014r razem z naszymi podopiecznymi wybraliśmy się do ogrodów "Kapias" w Goczałkowicach-Zdroju

 - Zobacz galerię zdjęć.

03.06.2014r - Dzień Rodziny

W dniu 03.06.2014r odbył sie Dzień Rodziny w ośrodku. Było wiele atrakcji i zabaw min. przejażdżka kucykiem, zabawy w dmuchanym zamku, malowanie twarzy oraz zabawy integracyjne. Wszystkie te atrakcje pomogli zorganizować pracownicy firmy "Mega Frajda".

 - Zobacz galerię zdjęć.

11.05.2014r - Obchody Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej

W niedzielę 11 maja 2014r w Domu Zdrojowym odbyły się obchody Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej. W trakcie imprezy można było obejrzeć stoiska placówek działających na rzecz osób niepełnosprawnych i uzyskać informacje na temat ich działalności. Na wszystkich, którzy przybyli do Domu Zdrojowego czekało dużo atrakcji, min.: występy zespołów "Wiolinki", "Trzy Piąte", a także zabawy i konkursy dla najmłodszych.

 - Zobacz galerię zdjęć.

10.04.2014r - Zajęcia otwarte pt. :"Tradycje wielkanocne"

10.04.2014 w godzinach przedpołudniowych w naszym ośrodku odbyły się zajęcia otwarte pt. :"Tradycje wielkanocne" przygotowane przez p. Agnieszkę Kozłowską. Wielkanoc to najważniejsze obok Bożego Narodzenia święto chrześcijańskie. Miliony ludzi na całym świecie obchodzą w tych dniach rocznicę śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Ze świętami wielkanocnymi związanych jest wiele tradycji. Dzieci wraz z zaproszonymi opiekunami wspólnie przygotowali wielkanocny koszyczek.

 - Zobacz galerię zdjęć.

7-9.04.2014r - Rekolekcje wielkopostne

W dniach 7-9 kwietnia przeżywaliśmy poraz kolejny w naszym ośrodku rekolekcje wielkopostne, które prowadził dla nas ks. Waldemar. Każdy dzień miał jakąś myśl przewodnią, a ks. Waldemar przybliżył nam tajemnice Wielkiej Nocy, dał parę cennych wskazówek jak żyć, co w życiu jest najważniejsze. Na zakończenie rekolekcji została odprawiona Msza św w intencji wszystkich pracowników ośrodka.

 - Zobacz galerię zdjęć.

21.03.2014r - Powitanie wiosny


"Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty ...!"

Tymi słowami powitaliśmy z samego rana w naszym ośrodku WIOSNĘ. Pani WIOSNA miła i radosna w towarzystwie swojego orszaku obdarowała każdą z sal kwiatami. Nie zapomniała również o oddziałach i pozostałym personelu ZLO.

 - Zobacz galerię zdjęć.

20.02.2014r - Bal karnawałowy

W czwartek 20 lutego w naszym ośrodku odbył się bal karnawałowy. Organizatorki balu przygotowały wiele atrakcji dla uczestników balu, min.: wesołą muzykę, tańce, zabawy rytmiczno-muzyczne, zabawy z chustą klauza oraz konkurs dla nauczycieli. Każde dziecko przebrane było w barwny i pomysłowy strój, co widać na załączonych poniżej zdjęciach.

 - Zobacz galerię zdjęć.

08.01.2014r - Wycieczka do Pszczyny

W godzinach popołudniowych korzystając z ostatnich promieni słońca wspólnie z naszymi podopiecznymi wybraliśmy się na wycieczkę do Zagrody Żubrów w Pszczynie.

 - Zobacz galerię zdjęć.

20.12.2013r - Spotkanie opłatkowe


 - Zobacz galerię zdjęć.

17.12.2013r - Jasełka bożonarodzeniowe

We wtorek 17 grudnia w godzinach popołudniowych w naszym ośrodku nauczyciele wraz z dziećmi przygotowali Jasełka bożonarodzeniowe. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście,rodzice oraz opiekunowie prawni dzieci. Po jasełkach odbył się kiermasz świąteczny przygotowany przez nauczycieli.

 - Zobacz galerię zdjęć.

06.12.2013r - Wizyta św. Mikołaja


"Mikołaj się zbliża, dzieci się radują"

Tymi słowami powitaliśmy z samego rana w naszym ośrodku WIOSNĘ. Pani WIOSNA miła i radosna w towarzystwie swojego orszaku obdarowała każdą z sal kwiatami. Nie zapomniała również o oddziałach i pozostałym personelu ZLO.

 - Zobacz galerię zdjęć.

05.12.2013r - Zajęcia otwarte

W dniu 5 grudnia, w godzinach przedpołudniowych, Pani Aleksandra Posłuszny przeprowadziła zajęcia otwarte w naszym ośrodku. Tematem zajęć były "Elementy metody Integracji Sensorycznej w terapii dziecka z Zespołem Downa". Podczas zajęć zostały pokazane podstawowe możliwości wykorzystania metody SI w pracy z dzieckiem z głęboką niepełnosprawnością.

 - Zobacz galerię zdjęć.

21.11.2013r - Rocznica Założenia Zgromadzenia

Dnia 21 listopada wspólnie z siostrami świętowaliśmy 145 rocznicę założenia Zgromadzenia Córek Bożej Miłości. Myślą przewodnią tegorocznego spotkania było "Żaden potrzebujący bez jałmużny". Po spotkaniu w kaplicy siostra dyrektor zaprosiła przybyłych gości i nauczycieli na poczęstunek.

 - Zobacz galerię zdjęć.

25.10.2013r - Jesienna wycieczka do ogrodu w Goczałkowicach

 - Zobacz galerię zdjęć.

23.10.2013r - Zajęcia z hipoterapii

W październiku dzięki uprzejmości P. Roberta oraz P. Małgosi nasi podopieczni mogli skorzystać z zajęć z Hipoterapii.

 - Zobacz galerię zdjęć.

18.10.2013r - Zabawa w figlolandii

 - Zobacz galerię zdjęć.

14.10.2013r - Dzień Komisji Edukacji Narodowej

14 października uroczyście obchodziliśmy Dzień Nauczyciela. Cała kadra pedagogiczna została zaproszona przez siostrę Dyrektor na uroczysty obiad.

 - Zobacz galerię zdjęć.

15.09.2013r - Festyn zdrowia

W niedzielę wspólnie z naszymi podopiecznymi byliśmy na spacerze w Parku Zdrojowym, gdzie odbywał się festyn zdrowia. Na festynie mogliśmy skorzystać z różnych porad medycznych min: bezpłatnie zmierzyć poziom cholesterolu, cukru czy przeprowadzić badanie słuchu. Dla dbających o zdrowie organizatorzy festynu przygotowali degustację zdrowej żywności. W trakcie festynu posłuchać można było muzyki zespołu Omen Band.

 - Zobacz galerię zdjęć.

02.09.2013r - Inaguracja roku szkolnego 2013/2014

Pierwszego września cała kadra pedagogiczna wzieła udział w Mszy św. rozpoczynającej nowy rok szkolny. Msza odbyła się w Sanktuarium Matki Bożej Uśmiechniętej w Pszowie.

28.06.2013r - Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

27 czerwca w godzinach popołudniowych pracownicy ośrodka wraz z gronem pedagogicznym uczestniczyli w Mszy św. na zakończenie roku szkolnego, która odbyła się w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jastrzębiu-Zdroju.

 - Zobacz galerię zdjęć.

17.06.2013r - Festyn rodzinny

17 czerwca 2013 w Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym w Jastrzębiu-Zdroju odbył sie festyn rodzinny na który zostali zaproszeni nasi podopieczni. Organizatorzy imprezy przygotowali dla dzieci bardzo dużo atrakcji, wśród których prym wiodły zwierzaki z mini-zoo.

 - Zobacz galerię zdjęć.

12.06.2013r - Współzawodnictwo sportowe


"Pragnę zwyciężyć,
lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć
niech będę dzielny w swym wysiłku"

Dnia 12 czerwca Ania, Michał i Mikołaj uczestniczyli w II Lokalnym Dniu Treningowym Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych w Wyrach. Każdy z uczestników miał do pokonania od 3 do 4 konkurencji o poziomie trudności dostosowanym do jego indywidualnych możliwości min.: przetoczenie, pokonanie nierównego podłoża, zbieranie przedmiotów, tunel oraz nakładanie kółek na stojak. Po zakończeniu zawodów każdemu z uczestników uroczyście wręczono medal oraz nagrodę.

 - Zobacz galerię zdjęć.

10.06.2013r - 75-lecie domu zakonnego Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Jastrzębiu-Zdroju

10 czerwca 2013 r. świętowałyśmy 75-lecie domu zakonnego Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Jastrzębiu Zdroju. Na Uroczystej Eucharystii w parafii Najśw. Serca Jezusowego którą celebrował Ks. Biskup Jan Wątroba z Częstochowy, z ks. Antonim Pudlikiem Proboszczem Parafii, zaproszonymi kapłanami, z wdzięcznym sercem dziękowałyśmy BOGU za Jego cudowna opiekę i prowadzenie. Z tej okazji przyjechały Siostry, które były zaangażowane w pracy z dziećmi oraz znajomi Zgromadzenia.

Po Mszy św. Siostry i goście uczestniczyli w refleksyjnym, pięknie przygotowanym przez nauczycieli i dzieci Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego przedstawieniu pt." Modlitwy do ANIOŁÓW".

Po występie wszyscy uczestniczyli w jubileuszowym obiedzie.

 - Zobacz galerię zdjęć.

29.05.2013r - Dzień Matki i Dziecka

29 maja w godzinach popołudniowych w Ośrodku obchodziliśmy Dzień Matki i Dziecka. Rodzice i opiekunowie prawni wspólnie z dziećmi uczestniczyli w przygotowanych przez organizatorki zabawach ruchowych, kalamburach i karaoke. Siostra dyrektor jak co roku zorganizowała pyszny poczęstunek. Dziękujemy Rodzicom, opiekunom prawnym za przybycie i wspólne świętowanie. Na zakończenie wszyscy przybyli goście otrzymali wykonany przez organizatorki upominek.

 - Zobacz galerię zdjęć.

16.05.2013r - Hipoterapia

16 maja dzięki uprzejmości Pana Grzegorza oraz jego małżonki Małgorzaty nasi podopieczni po raz wtóry mogli uczestniczyć w zajęciach z hipoterapii.

 - Zobacz galerię zdjęć.

15.05.2013r - Spacer do Parku Zdrojowego

W godzinach przedpołudniowych z dwójką naszych wychowanków wybraliśmy się na spacer do parku.

 - Zobacz galerię zdjęć.

12.05.2013r - Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej

12 maja w niedzielne popołudnie we wnętrzach Domu Zdrojowego z udziałem naszego ośrodka odbył się festyn integracyjny z okazji Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej. Na tych, którzy przybyli do parku czekało dużo atrakcji min.: występy zespołów z Zespołu Szkół Nr 10 im. ks. Józefa Tischnera i Przedszkola Publicznego Nr 15, a także występ orkiestry górniczej oraz kiermasz rozmaitości wykonanych przez niepełnosprawnych z jastrzębskich placówek. Dzień Godności był również okazją do spotkania byłych absolwentów i nauczycieli ze szkoły nr 10. Nie zabrakło licznych konkursów i zabaw dla dzieci. Na naszym stoisku można było uzyskać informacje na temat pracy ośrodka, a także zobaczyć bogatą dokumentację fotograficzną zajęć oraz przedmioty i kartki ręcznie wykonane przez naszych wychowanków.

 - Zobacz galerię zdjęć.

08.05.2013r - Wycieczka do Dream Parku w Ochabach

Michał i Ania wybrali się na wycieczkę do Dream Parku w Ochabach. Dopisała nam piękna pogoda. Dzieci były bardzo zadowolone co widać na zdjęciach poniżej.

 - Zobacz galerię zdjęć.

18.04.2013r - Wycieczka do figlolandii

Dzisiaj w godzinach przedpołudniowych wspólnie z naszymi małymi podopiecznymi odwiedziliśmy po raz pierwszy figlolandię. Wycieczka była udana, a dzieci miały dużo radości.

 - Zobacz galerię zdjęć.

21.03.2013r - Powitanie wiosny


"Wczesnym rankiem po cichutku,
Wiosna przyszła pomalutku.
Ciepłe dzionki zamówiła
Świeżą zieleń rozrzuciła.
Wiosno, wiosno zostań z nami,
Pokryj wkoło świat kwiatami.
Zaproś słonko, by przybyło,
Jasno wszystkim zaświeciło.
Z pierwszych kwiatów zrób bukiecik,
Bardzo proszą wszystkie dzieci."

 - Zobacz galerię zdjęć.

19-21.03.2013r - Rekolekcje wielkopostne

W dniach 19-21 marca 2013 roku pracownicy ośrodka uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych. Nauki rekolekcyjne prowadził ksiądz Waldemar Maciejewski. Tematyka tegorocznych rozważań dotyczyła zagadnień pogłębiania wiary, jako że bieżący rok został ogłoszony przez Ojca Świętego Benedykta XVI "Rokiem Wiary". W czasie rekolekcji była możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi i pełnego uczestnictwa we mszy świętej.

 - Zobacz galerię zdjęć.

10.02.2013r - Bal karnawałowy w Domu Zdrojowym

W niedzielne popołudnie nasi wychowankowie Ania i Michaś po raz pierwszy uczestniczyli w balu karnawałowym poza naszym ośrodkiem. Na balu panowała fantastyczna atmosfera, a dzieci świetnie się bawiły o czym świadczą nasz fotki.

 - Zobacz galerię zdjęć.

07.02.2013r - Bal karnawałowy

W dniu 07.02.2013 odbył się bal karnawałowy. W pięknie udekorowanej sali bawili się uczniowie i nauczyciele. Wszyscy założyli na tę okazję przeróżne kolorowe kostiumy. Był Czerwony Kapturek, rycerze, rożne zwierzątka, kwiatki które wspólnie bawiły się wesoło. Radość dzieci i uśmiech na ich twarzyczkach wynagrodził z nawiązką opiekunom czas przeznaczony na przygotowania. Impreza przypadała w tradycyjny tłusty czwartek, więc Siostra Dyrektor zadbała o odpowiedni poczęstunek. Nie zabrakło oczywiście pysznych pączków.

 - Zobacz galerię zdjęć.